Ирландия скочи: България ни обиди жестоко


27/11/2025, 20:47

Пиксабей

Женският национален отбор по футбол до 19 години на Ирландия със сигурност ще помни визитата си у нас! И то не с добро! 

В момента в Албена се играят мачове от квалификациите за европейското първенство в тази възрастова група, като у нас гостуват отборите на Ирландия, Швеция и Полша, предаде БТВ. 

Преди мача Ирландия - Швеция, завършил с победа 3:1 за скандинавките, организаторите допусната огромен гаф и вместо химна на Република Ирландия, пуснаха този на Великобритания - "Бог да пази краля". 

Сериозно объркване

Грешката не е никак безобидна и най-вероятно е провокирана от объркване на страните.

У нас гостува тимът на Република Ирландия - държава, която е абсолютно автономна от Великобритания от 1922 г. насам. Тя често е наричана и Ейре. 

Страната обаче не трябва да се бърка със Северна Ирландия - част от Великобритания. Въпреки че страните в общността имат различни футболни тимове и федерации, северноирландите използват за химн "Бог да пази краля". 

За своята независимост Република Ирландия (Ейре) води дълги, тежки и кървави борби именно с Великобритания. Тази война ражда страшната терористична организация ИРА, която извършва редица актове на насилие. 

Акапелно

Националките на Република Ирландия реагираха веднага и след кратко объркване и оглеждане, изпяха своя химн акапелно. 

"Amhrán na bhFiann" или "Песента на войника" прозвуча категорично на терена в Албена, изпята от футболистките.

Това обаче не умилостиви медиите, които определиха случката за скандална. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Унищожават 3,6 тона месо от кланица в Харманли заради лоша хигиена
Дата: 06/05, 18:48

Постоянен арест за 16-годишния младеж, намушкал с нож в сърцето свой връстник
Дата: 06/05, 18:30

Станимир Стоилов: Положението в нашата армия не е оптимистично
Дата: 06/05, 18:26

Пътник от заразения с хантавирус круизен кораб: Забраниха ни да слизаме, чакаме в открито море
Дата: 06/05, 18:18

Хиляди потърсиха изцеление в лечебен извор край Момчилград
Дата: 06/05, 18:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия