Снимка Пиксабей
Картина на бароковия майстор Петер Паул Рубенс (1577-1640), която е изчезнала преди повече от четири века, около 1613 г., бе продадена за 2,3 милиона евро на търг в неделя във Версай, организиран от аукционната къща „Озена“, съобщи Нова ТВ.
Творбата, изобразяваща Исус Христос на кръста, е открита преди около година в частен имот в Париж.
От аукционната къща „Озена” обясниха, че автентичността и произходът на картината са потвърдени след научен анализ от Комитета на Рубенс в Антверпен. Микроскопското изследване на слоевете боя е разкрило не само бели, черни и червени пигменти в областите, представящи плът, но и сини и зелени пигменти, чиято употреба е типична за изображенията на човешката кожа от Рубенс.
Макар художникът да е нарисувал много картини за църквата, това шедьовър с размери 105,5 на 72,5 сантиметра вероятно е бил предназначен за частен колекционер.
„Творбата е била придобита от художника от XIX век Уилям Бугеро (1825-1905) или от дъщеря му Анриет Винсенс-Бугеро (1857-1913). И двамата са били наясно с важността на това произведение, но не са споделили това. Картината остава в ателието на Уилям Бугеро в Париж и винаги е била в семейството, което наскоро реши да я продаде”, се казва в съобщението на аукционната къща.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52
Областният управител на Габрово свиква спешна среща заради общественото напрежение в града
Дата: 10/05, 19:441 Коментар
Янкулов за избора на нов ВСС: Ключовото е дали има политическа воля промените да бъдат реални, а не формални
Дата: 10/05, 19:34