кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Този път грипът от тип А, който е най-разпространен сред пациентите, е по-заразен заради мутациите на вирусите, това каза общопрактикуващият лекар и педиатър д-р Сашка Порязова по Нова нюз. Тя подчерта, че в момента случаите се увеличават, но това е характерно за първия месец на всяка година.
Симптомите на грипа остават същите, които познаваме. Д-р Порязова подчерта, че все още е рано да се каже дали този вариант на вируса води до по-силни усложнения. Тя предупреди, че те могат да засегнат дихателната система, но също и сърцето. Тя допълни, че първите и последните случаи на заболяването са най-тежки.
„Хора на всяка висока температура казват „грип”, обясни лекарката. Тя подчерта, че само при поставена от лекар диагноза трябва да се използват съществуващите антигрипни лекарства.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Благодарност във Фейсбук: Полицай разкри кражба на пари от търговски обект
Дата: 10/01, 18:41
Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 10/01, 18:40
Депутат от ПП-ДБ: Няма как да правим правителство с Борисов и Пеевски
Дата: 10/01, 18:38
Пътници от автобус 66 слязоха на снега и отстраниха паднало дърво на пътя за хижа Алеко
Дата: 10/01, 18:30
Луксозни златни бижута от Victoria-Gold.com – стил, качество и стойност във времето
Дата: 10/01, 18:30