Снимка: Агенция "Митници"
Мъж на 36 години е привлечен като обвиняем от Окръжната прокуратура в Хасково за опит да пренесе нелегално през българската граница при граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) „Капитан Адреево“ близо 23 кг марихуана, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив. Стойността на наркотично вещество е 360 960 лева.
Престъпното деяние е разкрито на 29 ноември при проверка на пункта на лек автомобил с българска регистрация, управляван от 36-годишния мъж, посочва БТА.
По-рано от Агенция „Митници“ съобщиха че колата е била отклонена за щателна митническа проверка. При обиска в тайници под седалките и арматурното табло са открити 79 вакуумирани полиетиленови пликове със суха зелена листна маса. При полевия наркотест е отчетена реакция на марихуана.
От прокуратурата добавиха, че по делото се извършват действия по разследването, а обвиняемият е задържан до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои внасянето на обвинителния акт срещу него от Окръжната прокуратура в Хасково в съда и искане за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на магистрала „Хемус“
Дата: 12/05, 10:40
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача на "Тича"
Дата: 12/05, 10:36
Назарян: ГЕРБ-СДС ще подкрепи трите законопроекта, касаещи устройствения закон на съдебната власт
Дата: 12/05, 10:32
СДВР за катастрофата с жертва край София: Водачът на автобуса е дал положителна проба за наркотици
Дата: 12/05, 10:281 Коментар
ПБ няма да съкращава държавната администрация и да замразява заплати
Дата: 12/05, 10:20