кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Случаите на ковид намаляват, а идването на грипа се забави, но с това свършват добрите новини, това каза по Нова нюз проф. Тодор Кантарджиев. Специалистът каза, че до две седмици очаква значително увеличаване на случаите на грип, който е особено опасен, защото представлява нов мутирал подвариант на тип А.
Той обясни, че в Европа вече има много случаи и характерното за тях е, че ваксината действа по-слабо. За справяне с проблема е добре да имаме под ръка предписано от лекар лекарство срещу грип, а когато някой в семейството се разболее, останалите не е лошо да вземат по една таблетка профилактично.
Вече е време за маските, за по-сериозна хигиена на ръцете и за проветряване на помещенията, заяви проф. Кантарджиев. Той добави, че пикът на новия грип ще е в края на януари и началото на февруари. Ако ще се ваксинирате, ваксинирайте се сега, призова специалистът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за петък: Телец - стабилност, Рак - емоции, Лъв - срещи, Везни - хармония, Риби - време за почивка
Дата: 07/03, 04:40
На днешната дата през 1876 г. Александър Бел получава патент за изобретение, което нарича телефон
Дата: 07/03, 04:00
Mеждународнa ИЗЛОЖБА НА КОТКИ е най-голямото и най-значимото събитие във Фелинологията за годината. 21-22 Maрт 2026 г
Дата: 07/03, 03:50
Козметика за бебе: какво трябва да знае всеки родител
Дата: 07/03, 03:00
Вкусът на Гърция – чист зехтин директно от производител
Дата: 07/03, 03:00