Огромна медуза бе открита на остров Тасмания


07/02/2014, 13:23

Нов вид голяма медуза беше открита от семейство на брега на остров Тасмания миналия месец, съобщава Би Би Си, цитирана от "Труд". Тя е с големина 1,.5 метра и е забелязана на плажа южно от Хобърт.

Австралийски учени работят по определянето на вида на медузата.

Според доктор Лиза-Ан Гершуин от австралийската правителствена агенция CSIRO, австралийските учени са знаели за този вид от известно време, но не са я категоризирали.

Тя поясни, че медузата изглежда заплашителна, но не е отровна и не представлява заплаха за живота на човек, макар че жили.

Смята се, че медузата е от групата Лъвска грива. Тя е една от трите нови видове Лъвска грива в Тасмания. Лъвска грива може да достигне до над два метра в диаметър.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Масов бой в Симеоновград: 20-годишен младеж е с 4 отрязани пръста след удар с брадва
Дата: 11/05, 12:09

Задържаха непълнолетен без книжка след гонка край Варна
Дата: 11/05, 12:04

Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Дата: 11/05, 11:58

Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53

Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия