Кадри БНТ
Преминаването през граничния пункт "Кулата - Промахон" е затворено и в двете посоки. Това потвърдиха за БНТ от "Гранична полиция". Блокадата на земеделските производители от Северна Гърция вече е на границата с България. Преди минути протестиращите пробиха поредния кордон от полиция и жандармерия и разположиха блокадата на самия пункт "Промахон" от гръцка страна.
Затварянето на българо-гръцката граница е по искане на гръцките власти заради затворените пътища и автомагистрали в района на Нео Петриси и Сидерокастро. Границата е затворена за неопределено време, добавиха българските власти.
От Главна дирекция "Гранична полиция" препоръчаха на пътуващите в региона да използват граничния преход "Илинден – Ексохи".

Точно в 12 ч. стотици земеделци блокираха входа на град Серес. Въпреки опитите на полицията и жандармерията да ги спрат по пътя им към "Промахон", полицейската блокада беше заобиколена на няколко пъти и с тежка земеделска техника пътят между Гърция и България край "Промахон" беше затворен на 10 километра от границата.
Протестите и блокадите ще продължат докато гръцкото правителство не изплати очакваните от земеделците субсидии, ако това не се случи страната ще бъде блокирана и по празниците.
Блокади на земеделци има още и по граничните пунктове със Северна Македония и Сърбия, както и основните магистрали в Гърция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Задържаха 17-годишен за нарязаните гуми на 14 коли във варненския квартал "Трошево"
Дата: 07/03, 10:12
Иван Христов: С Андрей се разделихме, обявявам го тук за първи път
Дата: 07/03, 10:12
Миглена от Ямбол управлява цял град в Съединените щати
Дата: 07/03, 10:02
Американски войници водят наземни боеве в Ирак
Дата: 07/03, 10:00
ОАЕ спират всички полети от и до Дубай
Дата: 07/03, 09:57