Престъпна група продавала дрехи и обувки, имитиращи световни марки


Дата: 04/12, 13:37

Прокуратура РБългария

Окръжната прокуратура в Пазарджик повдигна обвинение срещу трима мъже, че са организирали престъпна група и незаконно са продавали стоки менте на световни марки.

Престъпната група е действала от май 2023 до миналия месец. Тримата мъже са обвинени, че в съучастие, без съгласието на притежателите на изключителните права върху стоките на световни търговски марки са предлагали стоки с техните знаци чрез интернет сайт, с което са причинили значителни щети. Групата е продавала основно дрехи и обувки, имитиращи световни марки и брандове, предаде БНР.

Мъжете са осъществявали ежедневна комуникация с клиентите, след което им изпращали поръчаните стоки чрез куриерски фирми. Самото опаковане на фалшивите стоки се е извършвало в гаражно помещение.

Служители на ГДБОП-Пазарджик са извършили множество претърсвания на жилища и складове на територията на Пазарджик и София. Претърсени са и автомобили. Иззети са общо 535 артикула - дрехи, чанти, обувки и чорапи с логото на защитени марки.  Предстоят още разпити на свидетели, назначени са и експертизи. На тримата обвиняеми е наложена мярка "гаранция".


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На 6 декември е роден Никола Рударов
Дата: 06/12, 03:00

Волейболният отбор на ОУ „Добри Чинтулов“ поема към световния спортен подиум в Китай – DS Home Варна подкрепя младите таланти
Дата: 06/12, 02:40

Детето в центъра, разговори за семейството – за семейните роли и невидимите сценарии
Дата: 06/12, 02:00

Никулден е!
Дата: 06/12, 02:00

6 декември 1850 г. – Появява се офталмоскопа
Дата: 06/12, 01:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия