Индийска водеща към Путин: Защо разрушавате градовете на рускоговорящите в Украйна; Отговорът му беше смайващ


04/12/2025, 22:41

Кадър Х

Индийска телевизионна водеща отправи неудобен въпрос към Путин  защо руската армия руши домовете на хората в Донецка и Луганска област, повечето от които са рускоговорящи. Тя уточни, че е била и в двете области и че действително там повечето хора говорят руски език. "Те бяха шокирани какво прави Путин с нас, неговия народ", констатира водещата.

Първоначално Путин заяви, че не разбрал въпроса - от какво били шокирани хората и му беше пояснено, че шокът е от това как руската армия безмилостно ги бомбардира, пише Актуално.

Путни веднага се измъкна - въпросните хора били живели в тези части на Украйна, които били под украински контрол. С това той де факто призна, че води завоевателна война, защото влиза и завладява земи в Украйна.

Преди да бъде притиснат, Путин се опита да приспи индийската аудитория с исторически притчи и как всъщност Новгород бил първата руска столица. Но всъщност възходът на града настъпва по времето на викингския владетел Рюрик, през IX век, а наследникът му Олег основата Киевска Рус 

Putin was stunned by an uncomfortable question. It seems the dictator has forgotten how to answer them

An Indian journalist caught Putin off guard with a question about Russian-speaking Ukrainians.

Geeta Mohan asked the Russian leader what he could say to those Russian-speaking… pic.twitter.com/5HvvO3Duk8

— NEXTA (@nexta_tv) December 4, 2025

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:32

Взривът в Горна оряховица: По чудо няма жертви
Дата: 12/05, 16:24

19 години затвор за руски гражданин, извършил предумишлено убийство край Варна
Дата: 12/05, 16:23

Един от най-верните депутати на Борисов напуска политиката
Дата: 12/05, 16:17

Горанов: В ГЕРБ-СДС сме скептични към предложенията на правителството за овладяване на цените
Дата: 12/05, 16:151 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия