Снимка: АПИ, архив
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване утре и в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, готови за зимни условия.
Прогнозата на метеоролозите показва, че в Северна България и планинските райони дъждът ще преминава в сняг, с което се увеличават предпоставките за заледяване и хлъзгавост особено рано сутрин, когато и температурите са по-ниски.
Очаква се по планинските проходи и в Лудогорието да има условия за снегонавявания, а в северозападните райони - на поледици.
Областните пътни управления следят синоптичните прогнози и са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на настилките във високопланинските райони и проходите. Целта е превантивните, а след това и снегопочистващите дейности да започват максимално бързо, за да се осигури проходимостта на пътищата.
Приоритет са автомагистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България.
Необходимо е шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват дистанция, да не предприемат резки маневри и да не изпреварват специализираните машини, които обработват настилките. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Ким Чен-ун с писмо до Путин: Готов съм да бъда винаги с вас
Дата: 09/01, 00:15
Водещ турски експерт по репродуктивно здраве консултира безплатно български пациенти във Варна
Дата: 09/01, 00:10
Снимаха Роналдо със същия анцуг като Мадуро при ареста
Дата: 09/01, 00:00
Облаците се разкъсват в петък
Дата: 08/01, 23:50
Застреляната в Минеаполис жена - 37 годишна писателка и майка
Дата: 08/01, 23:40