Пиксабей
За пръв път след края на войната в Газа християните ще посрещнат Рождество Христово в Светите земи.
Около 40 хиляди поклонници се очакват в Израел за празниците, съобщават от Министерството на туризма на страната, предаде БНР. Мнозина от тях вероятно ще вземат участие в традиционната процесия днес от Ерусалим до Витлеем, където ще бъде отслужена меса точно в полунощ пред църквата "Рождество Христово", за която се вярва, че е до конюшнята, в която е бил роден Иисус Христос.
За празника при храма по-рано беше поставено голямо коледно дръвче.
Спирането на огъня в Газа се очаква да позволи на много общности отново да празнуват празника по-публично.
Междувременно главите и патриарсите на църквите в Ерусалим отправиха предупреждение срещу фалшивия мир в рождественското си послание - в контекста на нестихващото напрежение в региона на Близкия изток, предаде ДПА.
Сред подписалите документа са патриарсите на православната, арменската и латинската църква, както и представителите на Кустодията на Светите земи, която представлява римокатолическата Францисканска кустодия, а също и архиепископите на Коптската, Сиро-яковитската и Етиопската православна църква.
Чрез него лидерите призоваха за предпазливост чрез цитат от Книга на пророк Иезекииля - за онези, които говорят за "мир, а пък мир няма".
Църквите в Ерусалим отправят и призив към вярващите - молитвите и усилията за истински и справедлив мир да не намаляват.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Харизанов опита да се закачи с темата „Цънцарова“, Ризова го посече
Дата: 07/01, 17:53
Ердоган отрече твърдения, че САЩ са предложили на Мадуро изгнание в Турция
Дата: 07/01, 17:41
Русия потвърди, че войници от американските ВМС са на борда на петролния танкер "Маринера"
Дата: 07/01, 17:381 Коментар
АПИ: Шофьорите да тръгват с автомобили, готови за зимни условия. Дъждът ще преминава в сняг
Дата: 07/01, 17:22
Леля Бориска от Криводол за еврото: Парите са си пари
Дата: 07/01, 17:19