Зеленски заговори за напредък за мира


07/12/2025, 10:10

кадър: БНТ

Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че е имал много "конструктивен" разговор със специалния пратеник на Съединените щати Стив Уиткоф и със зетя на президента Тръмп - Джаред Къшнър.

Тримата са обсъдили как Русия да бъде убедена да се включи в потенциално споразумение за край на войната.

Украйна е решена да продължи съвместно работата си с американската страна до постигането на истински мир, написа Зеленски в платформата Екс, предаде БНТ.

Към момента Русия не дава признаци, че е готова на отстъпки и продължава масираните си атаки срещу Украйна.

Утре британският премиер Киър Стармър ще посрещне в Лондон президентите на Украйна и на Франция, както и германския канцлер. Четиримата ще обсъдят текущите преговори между Киев и Вашингтон.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Васил Велев за "мизерията в България": Вижте уличните котки - те са дебели
Дата: 07/05, 11:241 Коментар

Случай на хантавирус в Румъния, а през 2023 г. е имало 15
Дата: 07/05, 11:23

От 8 до 10 май се променя движението в участъци от републиканските пътища за Giro d`Italia
Дата: 07/05, 11:10

Проучване: Повечето граждани на ЕС не възприемат САЩ като надежден партньор
Дата: 07/05, 11:01

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 11:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия