Снимка: Пиксабей
Осъдителна присъда получи 43-годишен мъж, отправил към бившата си съпруга закани с убийство. Той беше признат за виновен по повдигнато обвинение за престъпление против личността по чл.144, ал. 3 от Наказателния кодекс.
Деянието е осъществено в условията на продължавано престъпление и домашно насилие за времето от 6 май до 2 юни миналата година във Варна. През този период, въпреки че били разведени, подсъдимият на три пъти се заканил с убийство на пострадалата, чрез изпращане на съобщения по имейл, съобщават от ВРС.
Отправените в електронна кореспонденция закани и заплахи с телесни наранявания биха могли да възбудят основателен страх за осъществявaнето им, като деянието е извършено спрямо лице, с което подсъдимият е бил в съпружеска връзка и имат общи деца.
С присъда Районен съд – Варна наложи на 43-годишния подсъдим наказание лишаване от свобода за срок от една година, чието изпълнение бе отложено с изпитателен срок от 3 години.
По отношение на него съдът постанови в изпитателния срок да бъде изтърпяна и пробационна мярка „Включване в програма за обществено въздействие“ за срок от 8 месеца. В негова тежест са направените по делото разноски общо за над 1500 лева.
Присъдата подлежи на обжалване или протест пред ВОС в 15-дневен срок.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Високи вълни отложиха слизането от НИК на българската база
Дата: 09/02, 19:39
ХК „Локомотив“ (Варна) вдигна Купата при юношите до 14 години
Дата: 09/02, 19:23
Тервел Замфиров на летището: Само във федерацията по художествената гимнастика не съм бил
Дата: 09/02, 19:14
Автобус се блъсна в спирка в Аксаково
Дата: 09/02, 19:05
Юрий Асланов: Крум Зарков е спасително решение за БСП за момента
Дата: 09/02, 19:01