Снимка: Пиксабей
Общо 391 мигранти са били засечени южно от гръцкия остров Гавдос от екипи на Гръцката брегова охрана и Европейската агенция за гранична и брегова охрана „Фронтекс“ (Frontex), предава АНА-МПА, цитирана от bTV.
Днес по обяд екип на Гръцката брегова охрана е пристъпил към спасяването на общо 361 мигранти, които са се намирали на борда на риболовен съд, на 35 морски мили южно от остров Гавдос. От бреговата охрана съобщават, че мигрантите са били извозени с товарен кораб, плаващ под датски флаг, до пристанището Палеохора на остров Крит, а в операцията се е включил и самолет на „Фронтекс“.
Няколко часа по-рано плавателен съд на „Фронтекс“ е забелязал надуваема лодка с 30 мигранти, плаваща на 25 морски мили южно от Гавдос. Те също са транспортирани до пристанището Палеохора.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Планински спасители: Вятърът е много силен и снегът се топи
Дата: 04/01, 10:00
МВР: Измамниците разчитат на страха ви, че ще загубите спестяванията си, не им позволявайте да ви притискат
Дата: 04/01, 09:50
Отведоха Мадуро в затвор в Ню Йорк
Дата: 04/01, 09:40
Бившият заместник-министър на отбраната Йордан Божилов: Мадуро вероятно ще получи тежка присъда в САЩ
Дата: 04/01, 09:302 Коментара
Лудогорец замина за лагер в Турция
Дата: 04/01, 09:20