Редактор: Юлия Георгиева, кадър БНТ
Над 25 са задържаните в столицата на протеста до този момент, предаде БНТ.
Полицията е открила, че носят в себе си различни материали.
Общо 19 са контролно-пропускателните пунктове, през които протестиращите столичани трябваше да преминат тази вечер, за да се окажат в Триъгълника на властта.
Тези протести са продължение от това, което се случваше по площадите през 2020 година или пък са съвсем нова политическа ситуация, попита водещата на "Още от деня" Поли Златарева политолозите, които й гостуват, докато хиляди българи протестират в цялата страна.
Поколенията са различни, с различни ценности и енергия. Така че може да се направят паралели, защото винаги има повторения в историята, но събитията са нови и е хубаво, че е така. Но ще кажа следното - върховете на политическия елит се нуждае от отваряне на прозорците и от сериозно проветряване. Трябва да има по-голяма циркулация и дано новите, които дойдат, да са по-хубави от старите, по-принципни, коментира Петър Чолаков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29
Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23
Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18
Загинали са двама души, а 20 са пострадали при катастрофи у нас през изминалото денонощие
Дата: 07/05, 09:10
Омбудсманът призова Народното събрание за спешни законодателни решения
Дата: 07/05, 09:00