Мая Иванова. Кадър: БНТ
Любопитен анализ направи психиатърът и заместник-председател на партия КОД, д-р Любомир Канов през Мая Костадинова в предаването ѝ „Говори сега“ по БНТ.
„Мисля, че България е доста лява страна, със социалистически манталитет в голяма част от населението, и очаквания от държава“, коментира той.
Според него обаче очевидно е, че Европа осъзнава че този вид социални политики, крайно леви, прогресивсни политики, водят до затъване на Европейския съюз като цяло и отделни политици в отделните страни решиха, че трябва, така да се каже, да сменят курса на своите държави.
„С изключение на Испания дясната вълна залива Европа, без съмнение включително и традиционно лявата почти социалистическа Скандинавия. Там също има десни идеи, насоки на обществото, особено във връзка с тези дефекти на досегашното развитие на Европейския съюз като цяло, които бяха разкритикувани в стратегическия план на Доналд Тръмп преди два-три дни“, обясни той.
Относно протестът, който накара правителството да подаде оставка, и който бе предимно от млади хора, специалистът смята, че техния протест не е много икономически избистрен, но те виждаха в бюджета кражбата, която се дължи на самата система, която управлява държавните финанси и общата финансова политика на държавата.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
В Будапеща се проведе голяма демонстрация срещу Орбан
Дата: 13/12, 22:30
Нови големи протести в Нови Сад
Дата: 13/12, 22:20
Коледен базар в Екопарк Варна
Дата: 13/12, 22:20
Барселона с нова победа и още по-голяма разлика пред Реал Мадрид
Дата: 13/12, 22:10