Сабаленка: Никога не бих променила гражданството си. Не бих могла да предам беларуските деца


Дата: 14/12, 10:30

кадър: Piers Morgan Uncensored, youtube

Откакто започна войната между Русия и Украйна, доста тенисисти и тенисистки от Русия решиха да сменят гражданството си. Русия е под много по-силен международен натиск заради войната в Украйна, но и беларусите не могат да играят на отборни състезания. Забранено им е да показват национални символи на официални мачове, но за Арина Сабаленка няма дилема – тя никога не би променила своето гражданство, предава Спортал. 

"Никога не бих променила гражданството си. Никога не бих могла да предам беларуските деца. Аз съм тяхно вдъхновение. За мен винаги е било чест да представям такава малка страна като Беларус."Иначе повод за гостуването в този подкаст е демонстративният мач „Битката на половете“, който ще се проведе на 28 декември в „Кока-Кола Арена“ в Дубай, където сили ще премерят Сабаленка и Ник Кирьос. Тя разкри и за какво мисли непосредствено преди мачовете, които играе.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Момиче шие тайно първото българско знаме 6 месеца
Дата: 03/03, 11:38

Коалицията „Сияние“ се регистрира за изборите
Дата: 03/03, 11:31

Организират протест срещу изсичането на зелените площи в кв. "Аспарухово"
Дата: 03/03, 11:23

Земетресение разлюля Иран
Дата: 03/03, 11:17

Григор Димитров може да вземе реванш от французин
Дата: 03/03, 10:56

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия