Булфото
Израелският премиер Бенямин Нетаняху осъди смъртоносната стрелба на еврейския празник Ханука в Сидни днес и заяви, че е предупредил австралийския си колега Антъни Албанезе, който подкрепя създаването на палестинска държава, че подхранва антисемитизма, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Нетаняху посочи, че стрелбата е „хладнокръвно убийство“ и добави, че през август е написал в писмо до австралийския премиер, че австралийските правителствени политики насърчават и окуражават антисемитизма в страната.
„Написах: „Призивът ви за палестинска държава подхранва огъня на антисемитизма. Той е награда за терористите от „Хамас“. Дава смелост на онези, които заплашват австралийските евреи и окуражава омразата към евреите, която сега дебне по вашите улици“, заяви в изявлението си израелският премиер.
На 11 август Албанезе заяви, че Австралия ще признае палестинска държава по време на Общото събрание на ООН през септември – стъпка, която последва същото решение от Франция, Великобритания и Канада.
В днешното си изказване Нетаняху обвини правителството на Албанезе, че „не е направило нищо да спре разпространяващия се антисемитизъм в Австралия“.
„Оставихте болестта да се разпространи и резултатът са ужасяващите атаки срещу евреите, които видяхме днес“, добави той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Събраха над 28 милиона подписа за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 07/05, 17:00
Кабинетът "Гюров" предложи данъчни облекчения
Дата: 07/05, 16:54
Икономист: Свиване на администрацията наполовина
Дата: 07/05, 16:531 Коментар
Петролът стана по-евтин с 5 процента
Дата: 07/05, 16:50
Властта награди Христо Христов и Живко Николов
Дата: 07/05, 16:44