Кадър Нова нюз
Има много хора, които не гласуват и изчакват да се появи нов политически проект. Той е на мнение, че Румен Радев ще представи свой политически проект през есента. Предстоящите избори ще бъдат спечелени от ГЕРБ. Това каза Калин Вельов, музикант и бивш депутат от ГЕРБ и зам.-министър на културата, в ефира на „Офанзива с Любо Огнянов” по Нова нюз.
С приемането на еврото ставаме част от една глобална система, със сигурност след няколко месеца това вече няма да е тема на разговор и ще започнем да усещаме ползите, смята той.
Музикантът сподели, че докато е бил във властта е имал възможност да обиколи различни райони в страната, за да направи оценка на проблемите с областта на културата. В резултат на това е изготвил програма, част от която е била заложена в програмата на ГЕРБ. Той каза, че работата в министерството е доста динамична и интересна.
За него връщането в политиката не е фикс идея, но не бяга от такъв разговор. Към момента той продължава да се занимава с музика.
По отношение на протестите Вельов смята, че управляващите не са усетили границата, която не е трябвало да преминават. Напрежението е можело да бъде избегнато, допълни той. Според него липсата на комуникация е причина за широкото недоволство. По думите му острият речник също е нажежил атмосферата.
Вельов е на мнение, че глобалните конфликти – във Венецуела, Гренландия, Украйна Ивицата Газа и др. се дължат на икономически интереси.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Фон дер Лайен: Европейските принципи за сътрудничеството и правото важат и за Гренландия
Дата: 07/01, 21:431 Коментар
56 са били пожарите през 2025-а в Североизтока, най-много са в Балчик
Дата: 07/01, 21:37
Сашо Кадиев: Пипал съм мотика веднъж, но просто не е моето
Дата: 07/01, 21:33
Франция се прости с Брижит Бардо в Сен Тропе
Дата: 07/01, 21:26
Освободиха от длъжност директора на Българската национална филмотека
Дата: 07/01, 21:151 Коментар