Снимка: Пиксабей
Властите в Белград обявиха, че няма да организират празненства за Нова година от съображения за сигурност, предават местните медии.
"Не искам да излагам деца на опасност. Миналата година имахме събитие на площада, където група хора се опитаха да влязат в сблъсъци, но охраната и полицията ги спряха", каза кметът на Белград Александър Шапич пред сръбската национална телевизия РТС.
Отбелязването на настъпващата 2025 година, организирано от управляващите, се проведе в Белград на Площада на Републиката два месеца след смъртта на 16 души при срутването на бетонната козирка на наскоро ремонтираната жп гара в северния сръбски град Нови Сад миналата година.
Част от гражданите, водени от студенти, които настояват властите да бъдат подведени под отговорност за смъртоносния инцидент, бойкотираха тържеството. Те проведоха протест по улиците на сръбската столица Белград и мълчаливо изпратиха старата година и посрещнаха новата.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
АПИ: Шофьорите да тръгват с автомобили, готови за зимни условия. Дъждът ще преминава в сняг
Дата: 07/01, 17:22
Леля Бориска от Криводол за еврото: Парите са си пари
Дата: 07/01, 17:19
Български професор в САЩ: Ако Европа иска сигурност, да се въоръжи
Дата: 07/01, 17:05
Вашингтон обяви, че е „задържан“ руският танкер в Северния Атлантик
Дата: 07/01, 17:031 Коментар
Арест за 18-годишен младеж, нападнал и ограбил мъж в дома му
Дата: 07/01, 16:57