кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Недоволните гръцки фермери искат оставката на правителството, но блокадите на границата още не са протести, това е манифестация, митинг, това обясни по Нова нюз проф. Йоаким Каламарис, икономист и бизнесмен. Той допълни, че към фермерите се очаква да се присъединят близките на загиналите в най-голямата железопътна катастрофа в Гърция, както и недоволните от корупционни скандали.
По думите на проф. Каламарис, ако протестите продължат, оставката на правителство може да стане факт в следващите три месеца.
Правителството не може да угоди на фермерите и да гарантира цените, които те искат, а те са основата, при поскъпване на техните цени, може да се повиши инфлацията и това да повлияе на туризма, коментира бизнесменът. Той допълни, че оправданието на кабинета е, че въпросът е европейски, а не гръцки, но това не успокоява протестиращите.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Радев: Родолюбието, високият професионализъм и обичта към морето са непреходни качества на поколения военноморски офицери
Дата: 07/01, 18:00
Харизанов опита да се закачи с темата „Цънцарова“, Ризова го посече
Дата: 07/01, 17:53
Ердоган отрече твърдения, че САЩ са предложили на Мадуро изгнание в Турция
Дата: 07/01, 17:41
Русия потвърди, че войници от американските ВМС са на борда на петролния танкер "Маринера"
Дата: 07/01, 17:382 Коментара
АПИ: Шофьорите да тръгват с автомобили, готови за зимни условия. Дъждът ще преминава в сняг
Дата: 07/01, 17:22