Одобриха допълнителни разходи за окончателно плащане по вноската на България в бюджета на ЕС за 2025 г.


15/12/2025, 16:25

Снимка: Министерски съвет

Със свое постановление правителството в оставка одобри допълнителни разходи по централния бюджет за 2025 г. в размер на 15 500 000 лв. за плащане по вноската на България в бюджета на Европейския съюз. Това съобщиха от правителствената информационна служба. 

Одобрените допълнителни разходи ще бъдат осигурени чрез преструктуриране на разходи и/или трансфери по централния бюджет за 2025 г., поради което няма да доведат до влошаване на одобреното салдо за 2025 г., посочва БТА.

Средствата са необходими заради настъпили през текущата година развития в приходната и разходната страна на бюджета на ЕС (включително актуализирани прогнози за приходите и нарастване на разходите), довели до увеличаване на вноската на страната ни спрямо предварителните разчети.

Чрез извършване на своевременно и цялостно плащане на окончателния размер на вноската, България ще изпълни надлежно задълженията си като държава членка на ЕС.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Първите залепващи пощенски марки влизат в употреба в САЩ на 1 юли 1847 г.
Дата: 01/07, 04:00

Рожден ден празнува Анелия
Дата: 01/07, 03:00

Как да виждаме по-добре?
Дата: 01/07, 02:50

Димитър Илиев се отказа от футбола
Дата: 01/07, 02:00

Загуба за Серина Уилямс при завръщането й на "Уимбълдън"
Дата: 01/07, 01:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия