Проф. Киров: Днес или утре най-късно ще стане ясно кой ще бъде служебен премиер


Дата: 11/02, 09:31

кадър Нова нюз

Днес или утре най-късно ще стане ясно кой ще бъде служебен премиер. Това заяви пред БНТ проф. Пламен Киров, конституционалист и бивш конституционен съдия.

„Ако е имало забавяне на процедурата, вината не е в президента Йотова. Първо, парламентът излезе в коледна ваканция месец и половина. Второ, Радев подаде оставка. Това доведе до технологично забавяне, но не е фатално. Великден се пада в средата на април“, обясни той.

Според него Йотова направи много подредено провеждане на консултации с потенциални кандидати за министър-председател и с парламентарните групи, което е нейно конституционно задължение.

Смята, че предизборната кампания е започнала още от края на миналата година.

„Сред петимата, които се съгласиха да бъдат служебни премиери, само Гюров направи уговорка след консултациите с президента. Каза: „Приемам без скрити условия.” Крайният смисъл на това словосъчетание какво значи? „Аз приемам, но пък Вие ще сте длъжни да приемете онези, които аз предлагам.“ Той трябва да напусне поста в БНБ в момента, в който бъде назначен за министър-председател“, уточни Киров.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 02/03, 20:20

Президентът: Няма опасност за България във връзка с конфликта в Близкия изток
Дата: 02/03, 20:17

ЦИК отмени решението си, с което обяви Вениамин Воденичаров за депутат от "Възраждане"
Дата: 02/03, 20:10

Предлагат Росен Желязков за подуправител на БНБ
Дата: 02/03, 20:081 Коментар

Войната се разрасна, след като Израел и САЩ продължиха да нанасят удари по Иран
Дата: 02/03, 20:031 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия