Снимка: Община Варна
Във връзка с подготовката за преминаване към еврото от 27 декември (събота) ще започне поетапна техническа адаптация на машините за продажба на билети (МПБ), разположени както в превозните средства, така и на спирките на обществения градски транспорт на територията на община Варна.
Поради извършваните технически дейности ще има временно затруднение при закупуването на билети от тези устройства, съобщават от общинското предприятие ТАСРУД.
С цел улеснение на пътниците от предприятието препоръчват използването на мобилното приложение TicketVarna за закупуване на превозни документи, както и закупуването и ползването на абонаментни карти за пътуване в градския транспорт.
След привеждането на машините за продажба на билети в съответствие от 1 януари 2026 г. същите ще приемат единствено евро монети и евро центове, като плащането ще се извършва с точна сума и без възможност за връщане на ресто.
В духа на празничното посрещане на Новата 2026 година и като жест към жителите и гостите на града, от 22 ч. на 31 декември до 3 ч. на 1 януари градският транспорт на територията на община Варна ще бъде напълно безплатен, за да се осигури удобно и безопасно придвижване по време на новогодишните празненства, съобщават още от ОП ТАСРУД.
Графикът на автобусите и линиите, които ще се обслужват, ще бъдат допълнително оповестени.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Валежи на дъжд и сняг в петък
Дата: 20/02, 04:00
“Янев Принт” ЕООД е специализирана фирма в производството на етикети, тяхното отпечатване, разпространение и продажба
Дата: 20/02, 03:40
Отстъпка за жилище за младоженци: международна корпорация стартира кампания за 14 февруари във Варна
Дата: 20/02, 03:40
На 20 февруари рожден ден има Евгения Калканджиева
Дата: 20/02, 03:00
Дизайн на етикети - Печат на етикети
Дата: 20/02, 02:30