Кадър Уикипедия, Вера Алентова
Руската актриса Вера Алентова почина на 84-годишна възраст. На 25 декември актрисата се е почувствала зле по време на прощаването с Анатолий Лобоцки, след което е била спешно хоспитализирана. Според Shot, причината за смъртта е остра сърдечна недостатъчност, предаде Днес.бг.
Алентова е родена през 1942 г. в Архангелска област. През 1961 г. тя заминава за Москва и постъпва в актьорския факултет на школата-студио "В. И. Немирович-Данченко“ към МХАТ СССР "М. Горки“. След завършването му Алентова е приета в трупата на Московския драматичен театър "А. С. Пушкин", а през 1965 г. дебютира в киното, играейки учителка във филма "Дни летные“.
Актрисата става известна благодарение на главната роля в филма "Москва не вярва на сълзи", който е отличен с "Оскар“, както и на ролите си във филмите "Утре беше война“, "Ширли-Мирли“, "Бальзаковский возраст, или Все мужики сво…...“ и много други.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
9 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“ през януари и февруари
Дата: 05/01, 22:00
Собственикът на бара в Кран Монтана е познат на френската правосъдна система
Дата: 05/01, 21:53
Едва 33% от американците одобряват удара на САЩ срещу Венецуела
Дата: 05/01, 21:45
Ердоган към Тръмп: Венецуела не бива да бъде дестабилизирана
Дата: 05/01, 21:36
Президентът ще участва в ритуала по водосвет на бойните знамена и знамената светини на Българската армия
Дата: 05/01, 21:22