Йордан Цонев пред президента: Този парламент е приключил своя живот


16/12/2025, 19:13

Снимка: Булфото

"Събитията, които се случиха, ни показаха, че този парламент е приключил своя живот. Ще подкрепим удължителния бюджет". Това заяви Йордан Цонев от "ДПС - Ново начало" по време на консултациите при президента Румен Радев, който посрещна представителите на формацията с думите: "Вие не сте част от управляващата коалиция, но винаги сте изразявали своята подкрепа и сте крепели това управление с ясната позиция, че не трябва да има скоро избори. Смятате ли да продължите тази ваша теза и да търсите продължаване на живота на 51-то Народно събрание, макар и в друга управленска конфигурация".

"Ние подкрепяхме това управление предвид и на важните събития, които предстояха пред страната - въвеждането на еврото като единна валута и в България, излизането от финансовите дисбаланси, в които се намираше страната, геополитическата обстановка, която с тази война никак не е благоприятна за Европа и за нас особено. Това беше нашето разбиране при подкрепата на този кабинет. Не сме участвали в управлението с постове, за да е ясно, че подкрепяме правителството по тези причини, а не по властови", отговори му Цонев, цитиран от БНР.

"От години ДПС настоява за машинно гласуване", каза още той. 

Цонев припомни, че от партията на Делян Пеевски са дали своята подкрепа с ясното съзнание, че продължаващата през последните години криза е трябвало да намери своето решение.

"Ние сме го подкрепяли за политики и не сме участвали в изпълнителната власт", припомни Йордан Цонев.

По думите му 51-ото Народно събрание безспорно трябва да осигури промени в Изборния кодекс, които да осигурят още по-прозрачен процес.

"Продължаваме да настояваме за машинно гласуване, но не с тези машини, които са компрометирани напълно. Искаме сканиращи и преброяващи машини, искаме машинно гласуване без компрометираните "мадуровки", заяви Цонев.

Според Йордан Цонев няма друга опасност от въвеждането на еврото освен спекулата.

"Практически сме в еврозоната", заяви той.

"Дефект е, че не приехме редовен бюджет", заключи депутатът от "ДПС – Ново начало".

По-рано през деня президентът  се срещна представители на "Възраждане".

Лидерът на партията обяви: "Няма какво да губим времето на хората. Смятаме, че избори през март са постижими".

Вчера държавният глава разговаря с представители на първите две политически сили в парламента - ГЕРБ - СДС и "Продължаваме промяната - Демократична България", които заявиха, че няма да се опитват да съставят ново правителство в 51-ото Народно събрание.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пристанище Варна“ отбелязва 120 години със събития
Дата: 07/05, 16:02

Петър Петров: “Възраждане” внесе проект на решение за отпадане на санкциите срещу Русия
Дата: 07/05, 15:58

Коцев отличи 33 доброволци от училищните превантивни клубове във Варна
Дата: 07/05, 15:55

Започва спешна обработка срещу комари в цяла България
Дата: 07/05, 15:45

Несебър през погледа на The Mill Boutique Hotel: история за финес, уют и бизнес вдъхновение
Дата: 07/05, 15:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия