Папа Лъв XIV отслужи първата си литургия за Рождество Христово


Дата: 25/12, 08:21

Кадър Нова телевизия

Папа Лъв XIV отслужи за първи път традиционната литургия на Бъдни вечер в изпълнената с вярващи базилика „Свeти Петър“ във Ватикана.

Преди началото на службата 70-годишният папа излезе изненадващо под поройния дъжд на площада, за да поздрави насъбралите се вярващи. Грижата за бедните беше основна тема в посланията, които Светият отец отправи на Бъдни вечер.

"Да откажеш едното означава да откажеш и другиго. Но там, където има място за човека, има място и за Бога. Дори един обор може да стане по-свещен от храм!  Докато изкривената икономика ни кара да третираме човешките същества като обикновена стока, Бог става като нас, разкривайки безкрайното достойнство на всеки човек", подчерта в словото си главата на Римокатолическата църква.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Катастрофа е станала на пътя Русе – Сливо поле
Дата: 25/12, 19:34

Задържаха няколко души за стрелбата в родно казино
Дата: 25/12, 19:30

Има опасност от "черен лед" на Шипка
Дата: 25/12, 19:22

Водещата на новините на Нова телевизия остана сама в студиото
Дата: 25/12, 19:20

Песков: Анализираме предложенията за мир в Украйна
Дата: 25/12, 19:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия