Снимка: Булфото, архив
Общо 22 водачи са установени да шофират след употреба на алкохол в рамките на изминалия ден. Това съобщи на сайта си Министерството на вътрешните работи (МВР) относно специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалия ден.
Девет от шофьорите са се качили зад волана с след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 13 - с над 1,2 на 1000, трима са отказали тестване, посочва БТА. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират девет, а други трима са отказали тестване.
Проверени са 14 331 моторни превозни средства в рамките на деня. Извършен е контрол на 16 924 водачи и пътници. Съставени са 4060 фиша и 508 акта за установени административни нарушения.
Общо 18 души са ранени при катастрофи през изминалото денонощие в страната, съобщиха по-рано днес от МВР. За изминалите 24 часа са станали 12 катастрофи, няма загинали.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
От утре: Нови, по-високи цени за платено паркиране в София
Дата: 04/01, 17:52
Клиент в Казанлък плати 9 лева за чаша капучино
Дата: 04/01, 17:311 Коментар
Ружа Райчева: В голяма верига магазини не приеха левове с връщане на евро заради “технически проблеми”. Можело само с карта или в евро
Дата: 04/01, 17:272 Коментара
Заради урагана в София Airbus A320 с 220 души на борда е извършил извънредно кацане на летище в Унгария
Дата: 04/01, 17:21
Светльо Иванов: Еврото е тук и това е напълно заслужено
Дата: 04/01, 17:051 Коментар