Кипърското село Киперунда с престижна награда за туризъм


Дата: 25/12, 10:15

Кадър Youtube

Прочуто кипърско село стана носител на най-високата награда за туризъм - "Златна ябълка", за 2026 г. Отличието, наричано "Оскар в туризма", се присъжда всяка година от Международната федерация на журналистите и писателите в туризма (FIJET) за изключителни усилия за насърчаването на качествен, устойчив и автентичен туризъм.

Живописното планинско село Киперунда спечели международното отличие с цялостното си обновяване през последните години и утвърждаването си като популярна дестинация за алтернативен туризъм, съобщиха от Компанията за развитие и популяризиране на туризма в планината Тродос. С наградата са оценени усилията на селото за устойчиво развитие на туризма, което съчетава изграждането на модерна инфраструктура с опазване на културното наследство и автентичния вид на традиционните каменни къщи, бе посочено в съобщението.

Новият тематичен парк, конферентен център и хотели успешно съжителстват с историческото ядро на селото, посочва БНР.

Киперунда е "ябълковият център" на Кипър. Селото е прочуто с ябълковите си градини, които дават около 75% от производството на този плод в страната. Догодина на провеждания в селото атрактивен за гостите от острова и чужбина "Фестивал на ябълката" ще се състои и официалната церемония по връчване на международната "Златна ябълка".

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Само на 46 години почина художник от Пловдив
Дата: 25/12, 15:54

Слави Трифонов: Да. Такъв е животът! И всички ние го обичаме, защото е неповторим
Дата: 25/12, 15:50

Празнична трапеза без натиск върху бюджета: По-евтин свински врат и пуйка на цени от 2024 г. в Lidl
Дата: 25/12, 15:50

Сериозен интерес към билетите за баскетболното дерби във Варна
Дата: 25/12, 15:46

Карбовски: Първи сняг, избират папа в Малката Ватикана
Дата: 25/12, 15:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия