Учени оповестиха, че в Англия открили следи от човешки стъпки на 800 000 години, предаде Асошиейтед прес.
Става въпрос за най-древните подобни следи, открити извън Африка, и за най-старите данни за човешки живот в Северна Европа, пише klassa.bg.
Учени от Британския музей, Природонаучния музей и Университета в Лондон откриха отпечатъци от краката на 5-има души в тинята на древно речно устие в Хаписбърг на източния английски бряг.
Ник Ащън от Британския музей заяви, че отпечатъците свидетелстват за връзка с най-ранните прародители на човека.
Учените отбелязаха, че оставилите тези отпечатъци хора вероятно са свързани с Homo antecessor, който е живял преди 800 000 години. Негови фосилизирани кости бяха открити в Испания.
Рано тази сутрин проф. Рачев обяви завръщането на тропичните нощи
Дата: 07/07, 08:41
Проф. Христова: Зачестяват вирусните инфекции и редица патогенни бактерии
Дата: 07/07, 08:30
Загиналите при руска атака срещу Киев станаха 18
Дата: 07/07, 08:15
Зеленски: Битката в небето ще реши изхода на войната
Дата: 07/07, 08:11
Близките на загиналата при катастрофа 9-годишна Криси излязоха на протест
Дата: 07/07, 08:08