Кадър Белия дом
Британският премиер Киър Стармър обсъди в неделя усилията за постигане на "справедлив и траен край" на войната в Украйна с президента на САЩ Доналд Тръмп, съобщи премиерският офис на Даунинг стрийт, предаде Ройтерс, цитирани от БНР.
"Двамата лидери започнаха разговора с размишления върху войната в Украйна", се казва в изявлението на офиса на Стармър в преразказ на разговора, добавяйки, че са обсъдили работата на така наречените страни от "Коалицията на желаещите", които са обещали да подкрепят Украйна.
"Премиерът информира за работата на "Коалицията на желаещите" в подкрепа на всяко мирно споразумение и осигуряване на справедлив и траен край на военните действия", се посочва в съобщението.
Стармър и Тръмп също така са разговаряли за кризата в Ивицата Газа.
В съобщението на Даунинг стрийт се казва още, че Стармър и Тръмп са обсъдили назначаването на Крисчън Търнър за посланик в САЩ, след като неговият предшественик Питър Манделсън е бил уволнен, когато са излезли наяве имейли с подкрепа, изпратени от него на осъдения сексуален престъпник Джефри Епстийн.
"Двамата лидери си пожелаха Весела Коледа и очакват с нетърпение да говорят отново скоро", се казва в изявлението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 12/01, 01:50
Изкуствен интелект „чете“ съня и предсказва сериозни болести
Дата: 12/01, 01:48
ЦСКА 1948 ще получи 1,8 млн. евро след финализиране трансфера на български национал
Дата: 12/01, 01:33
86-годишната Кристъл, която плува по 20 дължини всеки ден
Дата: 12/01, 01:20
„Хитра и проницателна“: какво се знае за съпругата на Мадуро
Дата: 12/01, 01:08