Жена заложи капан и залови мъже, които опитват да отворят колата ѝ


23/12/2025, 09:05

кадър: Нова

В началото на декември от автомобил, паркиран на пазар „Долни Богров“ в София, е открадната раница с лаптоп. Потърпевшата жена подава сигнал на 112, но извършителите не са установени. Две седмици по-късно тя решава сама да провери дали подобни кражби са практика и залага капан, като успява да заснеме мъже, които се опитват да отворят автомобила ѝ по същия сценарий. И в двата случая е извикан полицейски патрул и са снети обяснения.  

„И емоционално, и психически, и финансово е голям удар подобна кражба. Това е инструмент, с който работя. Грешката беше моя, защото се оказа, че не съм заключила колата. Полицията ме посъветва да се върна на мястото на кражбата и да ги изчакам. Те дойдоха и дадох подробни обяснения. Обадиха ми се 9 дни по-късно, за да предоставя документи за лаптопа. Реших да направя същото нещо с приятели с тяхната кола и да видим дали ще се появи крадецът. Познатите ми паркираха, сложиха торби с кашони в багажника и тръгнаха към пазара, без да заключат. Тогава излезе мъж, който искаше да отвори багажника и извадих телефона, за да го снимам. Веднага звъннах на 112, докато той ме заплашваше. Дойде отново патрулка, взеха ми показания. Отново щели да се свържат с мен, но резултат няма”, разказа Боряна Пандова в ефира на „Здравей, България”.

От СДВР обясниха за NOVA, че има образувана преписка и извършителят се е укрил.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без вода днес във Варна и региона
Дата: 15/04, 09:24

"Ние, потребителите": Обикновен душ гел може да разболее хората с отслабен имунитет
Дата: 15/04, 09:17

Проф. Юлиана Матеева - Гласът на разума в 51-то НС и лицето на Величие!
Дата: 15/04, 09:14

Откриха близо 15 хиляди евро и списък с имена при акция в Шуменско
Дата: 15/04, 09:05

Ройтерс: Хакери, предполагаемо свързани с Русия, са компрометирали имейли на военни и държавни структури в България и НАТО
Дата: 15/04, 09:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия