Мая Иванова. Снимка: pixabay
Бразилските лекари Е. Франко и Р. Бранко посочиха кои сутрешни навици могат значително да подобрят качеството на живот. Специалистите споделиха своите препоръки в интервю за Metropoles.
Лекарите определиха постоянен график за сън като един от ключовите фактори. Според Е. Франко, лягането и събуждането по едно и също време всеки ден помага на тялото да поддържа нормално кръвно налягане и сърдечен ритъм. Освен това, такъв график има положителен ефект върху производството на хормони, свързани с настроението и качеството на съня.
Лекарят спомена и пиенето на вода веднага след събуждане като друг полезен навик. Сутрешната чаша течност, обясни специалистът, подобрява кръвообращението и подпомага стомашно-чревния тракт и бъбреците.
Р. Бранко от своя страна подчерта значението на закуската. Балансираното първо хранене помага за поддържане на енергията и фокуса през целия ден. Лекарят също така препоръча да включите разходки в сутрешната си рутина, ако е възможно, тъй като те имат положителен ефект върху цялостното благосъстояние.
Експертът обърна специално внимание на използването на джаджи веднага след сън. Според него четенето на новини и разглеждането на социални мрежи в първите минути на будност претоварва мозъка със стимули, преди тялото да се активира напълно. Затова е най-добре да се избягват смартфони и други устройства, поне през първите няколко минути след събуждане.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Минус 23 градуса измериха тази сутрин на връх Мусала, следващите дни температурите ще достигнат 15 градуса
Дата: 01/01, 13:00
С две години се увеличава пределната възраст за служба на военнослужещите
Дата: 01/01, 12:50
Първото бебе за новата година у нас се е родило в 00:35 ч
Дата: 01/01, 12:40
В 00:00:20 часа изтеглиха първото евро от банкомат в България
Дата: 01/01, 12:262 Коментара