кадър: БНТ
Броени часове преди България да приеме еврото като национална валута, промените вече започнаха. Част от банките спряха своите приложения за онлайн банкиране, за да ги настроят за новата валута.
Повечето кредитни институции предупредиха, че между 30 декември и 2 януари са възможни технически прекъсвания в системите им, предаде БНТ.
Основното техническо прекъсване, което ще засегне клиентите на всички банки, е предвидено между 21:00 часа днес до 01:00 часа след полунощ на 1 януари. В този интервал няма да бъде възможно да се заплаща с физическа карта на ПОС-терминал или в интернет, както и тегленето на пари в брой на банкомат.
Повечето банки съветват клиентите да имат наличност на пари в брой в часовете около Нова година. Очаква се до 3 януари разплащателните системи да заработят отново нормално.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 31/12, 12:00
От началото на годината по пътищата у нас са загинали 453 души
Дата: 31/12, 11:50
Полша се обърна към Европейската комисия заради Тик Ток
Дата: 31/12, 11:40
Язовир "Тича" е пълен почти наполовина
Дата: 31/12, 11:30
Германският канцлер Фридрих Мерц: Живеем в сигурна страна
Дата: 31/12, 11:203 Коментара