Заради блокадата на границата, шопската салата става все по-скъпа


12/02/2014, 18:48

Заради блокадата на турската граница цените на зеленчуците и плодовете тръгнаха нагоре. На най-голямата борса в Южна България поскъпването вече е факт заради дефицита на турска стока. От два дни на борсата край пловдивското село Първенец не пристигат ТИР-ове от съседна Турция.Заради дефицита на стоката драстично поскъпнаха зеленчуците от Гърция, Македония и Испания, които се предлагат на борсата. Търговците не помнят да е имало такова рязко повишение на цените само за едно денонощие. 
Най-голямо е поскъпването при краставиците и доматите.
„Краставиците бяха 2,30 и 2,40, а в момента са 2,80 лева. Доматите, които бяха около 90 стотинки, в момента са около 1,40 - 1,60 лева”, обясни пред Нова телевизия Христо Панайотов, изпълнителен директор на стоковата борса в Първенец.
Чушките на едро са поскъпнали с 50 стотинки и вече са 4 лева за килограм. Картофите се търгуват с 10 стотинки по-скъпо.
Засега цитрусовите плодове запазват цената си на борсата. Портокалите вървят от 50 стотинки до 1,20 лева. Това е така, защото те се внасят от Гърция, а не от Турция, обясниха търговците.
Много скоро поскъпването ще усетят и крайните потребители по пазарите в градовете, пише Блиц. 

Илюстрация: gradvelin.com

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ямал отправи послание в Инстаграм
Дата: 12/05, 02:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30

УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия