Във Варна през новата година ще се плаща по 0,51 евро за паркиране в синя и зелена зона


01/01/2026, 09:00

Снимка: Petel.bg

След 1 януари 2026 година варненци и гостите на града ще плащат за паркиране в синята и зелената зона по 0,51 евро. Това съобщиха от пресцентъра на Общината в крайморския град. Оттам уточниха, че според предприятието

„Общински паркинги и синя зона“ системите вече са адаптирани за плащания в новата валута.

По-различна е ситуацията с градския транспорт. От пресцентъра на Общината цитират предприятието ТАСРУД, според което автоматизираната билетна система ще продължи да функционира и след 1 януари.

Подготвя проект за решение на Общинския съвет,

който трябва да одобри новата цена на билета. Предложението е съобразено с фиксирания курс, при който 1 евро се равнява на 1,95583 лева, като се предвижда намаляване на повечето цени на превозните документи. От фирмата уточняват, че е възможно с превалутирането и закръглянето, стойността на билета за автобус да е по-малка от настоящите 2 лева, допълва flashnews.bg.

От предприятието посочват още, че системата в автобусите е в процес на адаптиране и ще започне да приема плащания, включително чрез мобилното приложение, както и в пунктовете за продажба на абонаменти карти.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Петков за заглушителя: Дали ДАНС не са оставили Демерджиев да се бори сам с вятърни мелници?
Дата: 26/08, 01:00

Първи смъртен случай след употреба на фентанил в Смолянска област
Дата: 26/08, 00:30

WSJ: Директорът на ЦРУ е предупредил Путин за последствията от нова руска мобилизация и атака срещу НАТО
Дата: 26/08, 00:281 Коментар

А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 26/08, 00:10

Задържаха 46-годишен мъж, задигнал от фирмата си 336 хиляди евро за два месеца
Дата: 26/08, 00:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия