Снимка: Petel.bg
След 1 януари 2026 година варненци и гостите на града ще плащат за паркиране в синята и зелената зона по 0,51 евро. Това съобщиха от пресцентъра на Общината в крайморския град. Оттам уточниха, че според предприятието
„Общински паркинги и синя зона“ системите вече са адаптирани за плащания в новата валута.
По-различна е ситуацията с градския транспорт. От пресцентъра на Общината цитират предприятието ТАСРУД, според което автоматизираната билетна система ще продължи да функционира и след 1 януари.
Подготвя проект за решение на Общинския съвет,
който трябва да одобри новата цена на билета. Предложението е съобразено с фиксирания курс, при който 1 евро се равнява на 1,95583 лева, като се предвижда намаляване на повечето цени на превозните документи. От фирмата уточняват, че е възможно с превалутирането и закръглянето, стойността на билета за автобус да е по-малка от настоящите 2 лева, допълва flashnews.bg.
От предприятието посочват още, че системата в автобусите е в процес на адаптиране и ще започне да приема плащания, включително чрез мобилното приложение, както и в пунктовете за продажба на абонаменти карти.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Виталий Кличко: Путин иска да бомардира Киев преди зимата
Дата: 14/07, 14:11
A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Дата: 14/07, 14:10
Красимир Димитров е новият директор на спешния телефон 112
Дата: 14/07, 14:05
Йотова отличи с Почетния плакет на президента атлети със синдром на Даун
Дата: 14/07, 14:03
73-годишен мъж е със счупен таз след грабеж в Стара Загора
Дата: 14/07, 14:00