Бум на болни от грип в Гърция


03/01/2026, 17:15

Снимка: Пиксабей

Над двойно са се увеличили хоспитализациите на пациенти с грип в Гърция, съобщава АНА-МПА, като се позовава на данни на Националната организация за обществено здраве.

Данните, публикувани вчера, се отнасят за седмицата 22 – 28 декември 2025 г. Според тях броят на постъпилите в болница заради усложнения от грип е нараснал повече от два пъти, като значителен дял от случаите са сериозни. Много от тях засягат пациенти, които не са ваксинирани, посочва БТА.

Здравните власти в Гърция препоръчват неваксинираните граждани, особено тези от уязвими групи, да го направят без отлагане. 

Също така се препоръчва да бъдат вземани предпазни мерки като употреба на маска в затворени пространства, където има събиране на голям брой лица в повишен риск.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бабата и майката на Сияна проговориха: Борбата на Николай ни носи утеха
Дата: 16/04, 02:40

Има решение и за най-кекавите
Дата: 16/04, 02:40

Информативни срещи с турски специалист по очни заболявания в София
Дата: 16/04, 02:20

Проф. Юлиана Матеева - Гласът на разума в 51-то НС и лицето на Величие!
Дата: 16/04, 02:10

Насар ще се бори за четвърта европейска титла след малко повече от седмица
Дата: 16/04, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия