Кадър ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес, че венецуелската вицепрезидентка Делси Родригес може да „плати по-висока цена“ от сваления лидер Николас Мадуро, „ако не направи това, което е правилно“. Коментарът беше направен в интервю за списание Атлантик, предаде Reuters, цитирани от Фрогнюз.
Тръмп добави, че възстановяването на Венецуела не е нещо лошо, визирайки кризата в страната, която според него „е във фалит“ и представлява „катастрофа във всички области“.
Reuters отбелязва, че след залавянето на Мадуро Тръмп първоначално е похвалил Родригес, но тя веднага е заявила, че страната ще се бори за собствените си природни ресурси.
„Ако тя не иска да направи това, което е правилно, то ще плати много висока цена, вероятно по-висока от тази, платена от Мадуро“, предупреди американският президент.
Тръмп защити и решението си да бъде извършено насилствено залавяне на Мадуро, като подчерта, че смяната на режима „е по-добро от това, което има там в момента – по-лошо не може да стане“.
Той също така намекна, че други държави могат да станат обект на американска намеса и заяви, че САЩ имат стратегически интерес към Гренландия, част от Дания и член на НАТО.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
ПП ще включи в листите си лица от протестите
Дата: 01/03, 14:35
Нетаняху отново призова иранците да отстранят политическото ръководство на Ислямската република
Дата: 01/03, 14:27
Варненският митрополит Йоан: Неделята на православието е посветена и на мисията на църквата
Дата: 01/03, 14:16
Над 500 ученика направиха „жива“ мартеница във Видин
Дата: 01/03, 14:08
"Ню Йорк Таймс": ЦРУ е помогнало за установяване на местоположението на Хаменей
Дата: 01/03, 13:541 Коментар