Снимка: МВнР
По информация на Генералното консулство на Република България в Солун, Гърция, на 3 януари български гражданин е загинал вследствие на морски инцидент в района на Ставрос на Халкидическия полуостров, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи в отговор на запитване на БТА.
Друг български гражданин е бил спасен и е настанен за лечение. Българското генерално консулство в Солун продължава да следи развитието на случая и поддържа контакт с местните власти.
Гръцки медии съобщиха в събота, че български рибар е загинал в Северна Гърция, след като лодката му се преобърнала от силния вятър. На борда на лодката е имало двама души, писа информационният портал iefimerida.
Вторият българин в лодката е бил спасен от група доброволци, които се включили в спасителната операция въпреки риска. В спасяването са участвали 3 рибарски лодки, както и служители на бреговата охрана.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 12:50
Радев на 3 март: Тръгваме на поход за бъдещето на България
Дата: 03/03, 12:49
Румен Радев: Ще спечелим тези избори
Дата: 03/03, 12:48
Иво Димчев предизвика фурор в Капките като Емил Димитров
Дата: 03/03, 12:40
Митрофанова на Шипка: Разпространяват се безпочвени спекулации за "вината" на граф Игнатиев за убийството на Васил Левски
Дата: 03/03, 12:341 Коментар