Редактор: Недко Петров
Стопкадър бТВ
Евродепутат е категоричен, че хората много ясно са знаели за какво протестират, и протестите са имали две посоки. Според Радан Кънев едната от тях е икономическата. Кънев отбеляза, че по време на първия протест, който е бил фокусиран върху бюджета, хората са били изключително млади. Поради това тук той вижда един елемент на забележителна зрялост, който го навежда на осъзнаването, че България се движи в изчерпан икономически коловоз.
Това означава, че политиката на усвояване на обществени средства, било то европейски или от нашия бюджет, вместо на инвестиране, тоест политиката на конкурентност чрез ниски заплати, е изчерпана. Това е един коловоз, който свършва. Един влак, който върви към дерайлиране, макар все още да има инерция. Тази инерция може да е опасна, ако те води на никъде, и тази политика вече започва да обременява именно младите хора и именно следващите поколения, с неизбежно вдигане едновременно и на данъците, и на дълговете, защото това предложи правителство, заяви Кънев.
Едновременно вдигане на данъците, вдигане на дълговете и никакви градивни инвестиции срещу тези пари, това нещо хората в България го разбраха. Ясно е, че тези хора, които наричаме джензита, виждат, че те имат нужда от национална икономическа политика, която задава хоризонт за тяхното поколение да не ограбва поколението, а да създава възможност и то да бъде по-богато от нашето, както трябва да бъде в едно здраво общество, продължи той.
За другата линия, за това, че протестите събраха повече енергия, отколкото през 2013 или през 2020 година, също има обяснение. Завладяната държава или модела Пеевски, както с лекота го персонофицираме, той е много отпреди Пеевски и няма да си тръгне с Пеевски. Този модел е враждебен, бих казал дори вражески за хората, които са икономически независими. Икономически независим не означава човек, който им бизнеса, защото много хора имат бизнес и са икономически зависими. За съжаление, в България означава човек, който знае, че има образованието, квалификацията, енергията и смелостта да управлява живота си сам и да не чака властта да го храни. Слава богу, в България през последните две десетилетия тези хора се увеличават постоянно, и в по-младите поколения те са много повече, отколкото в предишните, допълни по бТВ Радан Кънев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мечките се събуждат от зимен сън, има риск от набези в населени места
Дата: 14/04, 22:41
Зеленски: САЩ нямат време за Украйна заради войната с Иран
Дата: 14/04, 22:26
Григор Димитров остана без "уайлд кард" за Рим, ще играе квалификации
Дата: 14/04, 22:07
Ръст на случаите на морбили отчитат и лекари в Турция
Дата: 14/04, 22:01
Илин Димитров: 18 820 дни без добра свързаност за Варна
Дата: 14/04, 21:50