Кадър Youtube
Доналд Тръмп заяви вчера, че САЩ са започнали диалог с кубинските власти, който според него ще доведе до споразумение, предаде АФП.
„Разговаряме с народа на Куба, с най-високопоставените представители на Куба“, заяви американският президент пред журналисти от Флорида. „Ще видим какво ще се случи, но мисля, че ще сключим споразумение с Куба“, добави той.
След операцията във Венецуела по залавянето на президента Николас Мадуро, основния съюзник на Куба, Доналд Тръмп засили заплахите срещу правителството на комунистическия остров.
Като нарече страната „провалена“ и „в лошо положение“, той отбеляза, че Куба „вече няма Венецуела, която да я подкрепя“, допълва БТА.
Доналд Тръмп, който вече пресече доставките на венецуелски петрол за Куба след залавянето на Николас Мадуро в началото на януари, подписа в четвъртък указ, според който САЩ могат да наложат мита на държавите, които продават петрол на Хавана.
Вашингтон се позовава на „изключителна заплаха“, която Куба – карибски остров, намиращ се само на 250 км от бреговете на Флорида – представлява за националната сигурност на САЩ.
От своя страна Хавана обвинява Доналд Тръмп, че иска да задуши икономиката на острова, където ежедневните прекъсвания на електрозахранването се засилват, а опашките пред бензиностанциите не спират да се удължават.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 17/02, 10:39
Изследване посочва къде и какво ще предизвика следващото силно земетресение на Земята
Дата: 17/02, 10:38
Зрителите се влюбиха във Виктор: Той трябва да спечели „Капките”
Дата: 17/02, 10:25
Разкриха наркооранжерия в къща във Варна
Дата: 17/02, 10:20
Варна подготвя нова стратегия за развитие на образованието до 2030 година
Дата: 17/02, 10:10