Редактор: Недко Петров
Стопкадър Нова Тв
Най-голямата глоба, която сме наложили след въвеждането на еврото, е 15 000 евро. Сумата е наказателно постановление на един търговец, който отказа да предостави информация за нашия сайт колкострува.com. Това разкри изпълняващият длъжността председател на Комисията за защита на потребителите.
Александър Колячев даде и подробности за ситуацията с вендинг машините, при които имаше проблем поради невъзможност да работят с евро.
Проведохме среща с една Асоциация на вендинг операторите и те са ангижираха да излязат с публична позиция, която очакваме всеки момент, но проверките ще бъдат и там безкомпромисни, каза той.
Рестото, което излиза от тези машини, трябва да е задължително в евро по закон. Затова призовавам операторите на вендинг машини да не чакат чак толкова всички да се захраним с евро, защото ние вече се захранихме, и всеки има в джобовете евромонети, които може да използва за техните апарати. В началото според мен това им беше основното притеснение, че няма как да има достатъчно евро, но вече не е така, допълни по Нова Тв Александър Колячев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Илин Димитров: 18 820 дни без добра свързаност за Варна
Дата: 15/04, 06:10
Предимно слънчево и до 15 градуса във Варна
Дата: 15/04, 06:00
Филм за „Величие“ показва реална дейност вместо празни обещания
Дата: 15/04, 05:50
Има решение и за най-кекавите
Дата: 15/04, 05:30
Бабата и майката на Сияна проговориха: Борбата на Николай ни носи утеха
Дата: 15/04, 05:30