Снимка: Булфото
37-годишен баща бе признат за виновен в това, че в периода от януари 2022 г. до август 2025 г. включително, след като е бил осъден с влязло в сила съдебно решение на Районен съд - Варна, да издържа малолетната си дъщеря, съзнателно не изпълнил това си задължение за повече от две месечни вноски – общо 44 месечни вноски.
Подсъдимият е трябвало да заплаща на детето си, чрез неговата майка и законен представител, ежемесечна издръжка в размер на 350 лева месечно, като общата стойност на задължението му за периода е в размер на 15 400 лева - престъпление по чл. 183, ал.1 от НК.
Състав на Районен съд - Варна наложи на 37-годишния подсъдим наказание „пробация“, като в продължение на 6 месеца той подлежи на задължителна регистрация по настоящ адрес с периодичност два пъти седмично, както и на периодични срещи с пробационен служител за същия срок, съобщават от ВРС.
Той бе осъден да заплати и разноските по делото.
15-дневен е срокът за обжалване на присъдата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Хаджиевски: Търчахме, бяхме готови физически, но не играехме с топка
Дата: 03/03, 16:45
Станка Златева: Българската борба заслужава свободно бъдеще!
Дата: 03/03, 16:38
Дете падна от балкон в Тетово
Дата: 03/03, 16:26
Мирчев: Днешната дата е възможност за равносметка какво искаме да предадем на децата си
Дата: 03/03, 16:20
Empower by PanzerGlass: Силата на надеждното зареждане и пълната защита
Дата: 03/03, 16:10