Пекселс
От днес учениците в Добрич минават на дистанционно обучение, а в региона влизат в сила още редица мерки срещу разпространението на грипа. Областният оперативен щаб взе това решение в четвъртък заради високия брой заболели. Само за седмица те се увеличиха двойно: от 7 на 14%.
Сред мерките са още ограничаване на свижданията, филтър на пациентите в болниците и препоръка за носене на маски на определени места.
Днес се очаква Националният център по заразни и паразитни болести да обобщи данните за изминалата седмица, спрямо които и други областни щабове за борба с грипа ще трябва да решат: налага ли се и в региони като Бургас, например, също да бъдат предприети мерки срещу разпространението на инфекцията, предаде Нова телевизия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров започва срещу квалификант в Майорка
Дата: 20/06, 17:52
Вигенин: Европейският съюз няма работа да се занимава с руския патриарх
Дата: 20/06, 17:45
Медведев: Русия, за разлика от потъналата в неонацизъм отвратителна стара Европа, няма да създава концентрационни лагери за европейци
Дата: 20/06, 17:361 Коментар
Ормузкият проток отново е затворен
Дата: 20/06, 17:171 Коментар
С опасност за живота е 50-годишният работник на АПИ, пострадал при катастрофата край Ботевград
Дата: 20/06, 17:06