Снимка: Пиксабей
Планинските спасители предупреждават за повишена лавинна опасност в района на Седемте рилски езера. През вчерашния ден са паднали три лавини, съобщиха за БНР от планинския спасителен отряд в Дупница.
Лавинната опасност по циркуса се увеличава последните дни с промяната на времето, добавят спасителите.
Снежната покривка по Седемте езера достига до около 1,20 м. и това привлича скиори, привърженици на екстремните спускания, сноубордисти. Едната е от лавините е предизвикана точно от сноубордисти, другите две са от групи с туристи, които при преминаване са предизвикали свличането на снежната маса. Доброто е, че няма пострадали.
Ръководителят на екипа от четирима спасители на дежурство на Седемте езера днес Мартин Джокин:
"Има по-висока лавинна опасност, повишена. В момента духат силни ветрове, затопля се времето. Лифтът не работи заради вятъра".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Младен Маринов: През 2022 г. Бойко Рашков закри районното в Годеч и изтегли "Гранична полиция" от града
Дата: 05/02, 14:13
Пеликанът Стойчо падна в дупка и опита да клъвне спасителя си
Дата: 05/02, 14:07
Задържаха 42-годишен мъж в добричко село, откраднал автомобил от Варна и притежаващ наркотици
Дата: 05/02, 14:07
Арестуваха гинеколога д-р Венелин Иванов и съпругата му за видеата от кабинета му
Дата: 05/02, 13:591 Коментар
Баржа потъна частично край Гюргево и замърси Дунав с нефт
Дата: 05/02, 13:53