45 години затвор поиска Прокуратурата на Специализирания съд в Хага за бившия президент на Косово - Хашим Тачи


09/02/2026, 23:30

снимка: Koch / MSC, Уикипедия

По 45 години затвор поиска Прокуратурата на Специализирания съд в Хага за бившия президент на Косово - Хашим Тачи, и още трима военни командири от Армията за освобождение на Косово.

Всички те отричат обвиненията за военнопрестъпления и престъпления срещу човечеството, по време на войната в Косово от 1998 до 1999 година.

Хашим Тачи, Якуп Красничи, Кадри Весели и Реджеп Селими бяха арестувани през 2020 година, припомня Бтв. 

След независимостта на бившата сръбска провинция Хашим Тачи, известен като „Змията“, по време на войната, беше премиер и президент на новата независима държава.

Четиримата и техните адвокати ще имат време до края на следващата седмица да представят аргументи в тяхна защита.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00

Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия