Снимка: Фейсбук
Украинският президент Володимир Зеленски призова всяко мирно споразумение, което ще сложи край на войната в Украйна, да съдържа конкретна дата за присъединяване към ЕС, предаде ДПА, цитирана от БТА.
В публикация в социалната мрежа „Екс“ снощи Зеленски заяви, че Киев „ще направи всичко“, за да бъде „технически готов“ да се присъедини към ЕС до 2027 г. и че страната ще постигне поне основните стъпки към членство.
„Искам конкретна дата“, написа украинският президент.
Зеленски предупреди, че ако споразумение, което трябва да бъде подписано от САЩ, Русия, Украйна и Европа, не включва конкретна дата за членство, Русия ще работи, за да блокира процеса – косвено, чрез определени европейски представители, вместо да действа самостоятелно.
Той описа членството в ЕС като гаранция за сигурност за Украйна, подчертавайки нуждата на конкретни подробности и фиксиран срок.
Зеленски настоя за присъединяване към ЕС през 2027 г. в края на януари, въпреки скептицизма сред европейските страни. Тогава той заяви, че членството на Украйна в ЕС е една от ключовите гаранции за сигурност „не само за нас, но и за цяла Европа“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Великденско меню: какво да купим и как да го подготвим
Дата: 09/04, 15:10
Спират плановите прекъсвания на тока за Великден и изборите
Дата: 09/04, 15:07
Цената на килограм агнешки бут стигна 18 евро във Варна
Дата: 09/04, 15:05
МВР с ясен сигнал преди изборите: Без фаворити, безкомпромисни сме
Дата: 09/04, 15:00
Пускат допълнителни курсове на автобуси във Варна в нощта срещу Великден
Дата: 09/04, 14:54