Кадър Нова телевизия
Столичната община въведе „щори" върху светофар в София. Така се ограничава видимостта на зеления сигнал. Това е част от мерките срещу честите инциденти на кръстовището при Орлов мост.
Александър Дерменджиев е таксиметров шофьор в столицата и редовно преминава през Орлов мост, затова и отчита ползата от „щорите" на зеления светофар. Той смята, че въведението наистина би помогнало за намаляването на броя на пътните инциденти в участъка.
„Щорите" ограничават видимостта и зеленият сигнал се вижда едва на около 50 метра от светофара. Така водачите трябва да намалят скоростта преди кръстовището.
„Когато се приближават, водачите трябва да се загледат по-добре към съответната секция и тогава вече да видят, че това е разрешителен сигнал само за десния завой, а не и за направо”, обясни за Нова телевизия директорът на "Анализ и управление на трафика" на Столичната община инж. Димитър Петров.
Бившият автомобилен състезател и експерт по пътна безопасност Румен Дунев също подкрепи идеята. „Аз съм любител на иновациите. Надявам се, че „щорите” са сертифицирани, използвани са някъде другаде, правен е такъв анализ, но най-точна ще е статистиката може би след една или след две години”, посочи той.
Ако броят на пътните инциденти спадне, от Столичната община ще поставят още „щори”, а всяка такава струва няколко десетки евро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Седмица до края на великденската кампания на Flip.bg
Дата: 11/04, 06:50
Закрит басейн и повече спорт за децата: нова визия за Варна
Дата: 11/04, 06:20
Илин Димитров: губим туристи не заради липса на дадености, а заради липса на държава
Дата: 11/04, 06:00
Започва делото срещу Николай Попов - съдят жертвите на престъпления, вместо престъпниците
Дата: 11/04, 06:00
До 11 градуса в събота във Варна
Дата: 11/04, 06:00