Дядо Борис все още не е напуснал Бачковския манастир


22/02/2014, 16:58

Доскорошният игумен на Бачковския манастир Дядо Борис все още не е напуснал светата обител, въпреки че след скандала с разпространените в интернет видеоклипове със сексуални сцени, Светият синод реши да го изпрати на покаяние в Рилския манастир. Според монасите в Бачково причината е в неуредените документите за прехвърлянето на епископа, информира БНТ1.

Здравословното състояние на Дядо Борис не е добро и това също е пречка за незабавното изпълнение на решението на Светия синод.

"Има здравословни проблеми, които не са отсега. И му предстоят още няколко медицински прегледа, които той трябва да извърши. Ще се подчини и ще замине за Рилската света обител" – увери архимандрит Симон, временен игумен на Бачковския манастир.

Пред архимандрит Симон сега стои задачата да върне доверието на хората към храма.

Ще се постарая поне да очистим името на църквата, защото знаете в последно време много скандали, свързани с църквата…"

На задушница днес беше  първото голямо служение на архимандрит Симон. Заедно с епископите Йоан и Яков от Светия синод той отслужи възпоменателна панихида за годишнините от смъртта на екзарх Стефан и патриарх Кирил. Двамата висши духовници са погребани  в Бачковския манастир.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Утре откриват паметник на Елисавета Багряна
Дата: 10/05, 12:00

Сестри Стоеви спечелиха титлата във Франция
Дата: 10/05, 11:50

Адам Йейтс се оттегля от Джирото заради контузиите от тежкото падане вчера
Дата: 10/05, 11:40

Неизвестен покри с розово наметало паметника на Альоша в Пловдив
Дата: 10/05, 11:30

Петър Витанов „Прогресивна България”: Свалянето на охраната на Борисов и Пеевски не зависи от Народното събрание
Дата: 10/05, 11:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия